Úvodem & novinky

Katedra geografie je největším geografickým univerzitním pracovištěm v Ústeckém kraji a nabízí možnost studia v několika bakalářských a magisterských studijních programech s širokým uplatněním ve veřejné správě a soukromém sektoru.     Den geografie pro učitele zeměpisu základních a středních škol se uskuteční ve čtvrtek 26.3.2015 se od 9 do 14 hodin. Připravena je například přednáška “Voda, globální problém lidstva?” či Hyde Park s tvůrci učebnic.  
     

 Staňte se našimi studenty!

Nabízíme atraktivní obory zahrnující práci s moderními technologiemi, exkurze, přednášky odborníků z praxe a široké uplatnění na trhu práce.

 Informace k přijímacímu řízení. / Infoleták ke stažení.

    Jaká je ekonomická úspěšnost venkova ve střední Evropě? Na to se v rámci nového mezinárodního projektu podpořeno Mezinárodním visegrádským fondem zaměří jeho řešitelé S. R. Kučerová a V. Hruška spolu s kolegy z dalších zemí. Více zde  
     
Podpořte nás na Facebooku

 
Severočeská pobočka ČGS
  Jaký je potenciál geografie pro sledování odolnosti společnosti vůči působení přírodních i společensko-ekonomických rušivých vlivů? O vysvětlení se pokusil kolektiv autorů z naší katedry v nové knize Adaptabilita a Resilience: studie k integrujícím přístupům v geografii. Více zde  
           

Mobility programu Erasmus+

 

Studujte v zahraničí a získávejte další zkušenosti, znalosti i přátele. Nabídku výjezdů najdete na tomto odkazu.

  Otevřeli jsme pro Vás novou studovnu! Najdete ji v místnosti 410 a prezenčně zde můžete studovat z více jak 500 tuzemských i zahraničních publikací. Otevřeno je ve středu a čtvrtek, v ostatních dnech je klíč na vyžádání na sekretariátu. Katalog publikací najdete v sekci vybavení.