Úvodem & novinky

Katedra geografie je největším geografickým univerzitním pracovištěm v Ústeckém kraji a nabízí možnost studia v oborech bakalářských:
   
Geografie,
    Geografie střední Evropy,
    Geografie dvouoborová

a magisterských:
   
Geografie,
    Učitelství geografie pro ZŠ a SŠ
  Uskutečnil se jubilejní 10. ročník akce Týden geografie (program). Připravili jsme zájímavý týden geograficky zaměřených přednášek, výstav, diskuzí a filmů. Letos se uskutečnila i exkurze mimo Ústí nad Labem, a to do Jáchymova. Součástí byl též Den učitelů (program zde).
 
     

 PŘIJÍMÁME NOVÉ STUDENTY!

Atraktivní obory a široké uplatnění na trhu práce.

 Informace k přijímacímu řízení.

 Leták neučitelské obory / učitelské obory.

   

Papua-Nová Guinea: z doby kamenné do kyberprostoru. Přednáška a rozhovor na stanici ČRo Sever o cestě a výzkumu na Nové Guineji v podání účastníků expedice. Více zde

 
     
Podpořte nás na Facebooku

 
Severočeská pobočka ČGS
  Velký úspěch ve výzkumných projektech! Pracovníci katedry geografie získali jako hlavní řešitelé dva projekty Grantové agentury ČR; jeden se zaměřením na roli vizuální geografické informace ve vzdělávání (J.D. Bláha, S.R. Kučerová) a druhý na redukci environmentálních rizik (P. Raška).  
           

Mobility programu Erasmus+

 

Studujte v zahraničí a získávejte další zkušenosti, znalosti i přátele. Nabídku výjezdů najdete na tomto odkazu.

  Otevřeli jsme pro Vás novou studovnu! Najdete ji v místnosti 410 a prezenčně zde můžete studovat z více jak 500 tuzemských i zahraničních publikací. Otevřeno je ve středu a čtvrtek, v ostatních dnech je klíč na vyžádání na sekretariátu. Katalog publikací najdete v sekci vybavení.