Úvodem & novinky

Katedra geografie je největším geografickým univerzitním pracovištěm v Ústeckém kraji a nabízí možnost studia v oborech bakalářských:
   
Geografie,
    Geografie střední Evropy,
    Geografie dvouoborová

a magisterských:
   
Geografie,
    Učitelství geografie pro ZŠ a SŠ
 

     Výběrové řízení k zahraničními studiu Erasmus+ do 21. října. Více informací na Moodle (zde) a na stránkách fakulty (zde).

 
     

 PŘIJÍMÁME NOVÉ STUDENTY!

Atraktivní obory a široké uplatnění na trhu práce.

 Informace k přijímacímu řízení.

 Leták neučitelské obory / učitelské obory.

   

V rámci popularizační akce Týden geografie připravujeme povídání o Papui-Nové Guineji Přijďte si poslechnout na tradiční akci katedry geografie a Severočeské pobočky ČGS nové zážitky našich kolegů z terénního výzkumu a cestování po ostrovech Jižního Pacifiku.

 
     
Podpořte nás na Facebooku

 
Severočeská pobočka ČGS
 

Jaká jsou rizika úbytku zemědělské půdy v Česku? Vladan Hruška, pracovník ústecké katedry geografie, byl hostem Českého rozlasu k tématu nekalých praktik při obchodování se zemědělskou půdou. Více na odkazu ZDE (zejména stopáž 16:15 a dále).

 
           

Mobility programu Erasmus+

 

Studujte v zahraničí a získávejte další zkušenosti, znalosti i přátele. Nabídku výjezdů najdete na tomto odkazu.

  Otevřeli jsme pro Vás novou studovnu! Najdete ji v místnosti 410 a prezenčně zde můžete studovat z více jak 500 tuzemských i zahraničních publikací. Otevírací doba v ZS 2016/7: po 9–14, út 8–10.30 a 12–14.30 a st 9–14 (další info v sekci vybavení. Katalog publikací najdete rovněž v sekci vybavení.