Dubnové číslo Geografických rozhledů právě vyšlo!

Vyšlo 4. číslo časopisu Geografické rozhledy s tématem Život obcí. Tento recenzovaný časopis pro odbornou učitelskou veřejnost, vysokoškolské studenty a další zájemce o geografii vychází již 29 let a přispívat do něj mohou i čerství absolventi či studenti se zajímavými tématy. Na našem pracovišti jsou členy redakční rady doc. Pavel Raška, doc. Jan D. Bláha, dr. Silvie R. Kučerová a dr. Tomáš Matějček. V případě, že máte například zajímavé téma bakalářské či diplomové práce, které byste chtěli čtenářům nabídnout, se na ně můžete obrátit.

Z obsahu aktuálního čísla:

Téma

PERLÍN, R., BEDNÁŘOVÁ, H. (2020): Jak na rozvoj českých obcí? Geografické rozhledy, 29(4), 4–5.
Abstrakt | Článek (PDF) zdarma

KŮSOVÁ, T. (2020): Dobrovolní hasiči, sociální kapitál a společenský život v obcích. Geografické rozhledy, 29(4), 6–9.
Abstrakt | Článek (PDF) – nutné přihlášení

JAROŠ, V., SVOBODA, P. (2020): Nové administrativní členění Česka, jak jej (ne)známe. Geografické rozhledy, 29(4), 10–13.
Abstrakt | Článek (PDF) – nutné přihlášení | Přílohy

RATAJ, M. (2020): Lima – město, které rostlo příliš rychle. Geografické rozhledy, 29(4), 14–17.

Geografie a škola

HÁNA, D. (2020): Think globally, teach locally: lokální politika ve výuce středoškolské geografie. Geografické rozhledy, 29(4), 18–21.
Abstrakt | Článek (PDF) – nutné přihlášení | Přílohy

OLIVOVÁ, L., TRAHORSCH, P. (2020): Potenciál nového Žákovského atlasu a Pracovního sešitu ve výuce geografie. Geografické rozhledy, 29(4), 22–25.

Věda, výzkum, inovace

PAVELKOVÁ, L., MUSILOVÁ, M. (2020): Integrace imigrantů na lokální úrovni: případová studie Kolínsko. Geografické rozhledy, 29(4), 26–29.
Abstrakt | Článek (PDF) – nutné přihlášení

FRÁNĚ, L. (2020): Oživení center obcí – přístupy českých a rakouských obcí. Geografické rozhledy, 29(4), 30–33.
Abstrakt | Článek (PDF) – nutné přihlášení

PAŘIL, V., BABÍKOVÁ, L. (2020): Výdaje českých obcí na dopravu. Geografické rozhledy, 29(4), 34–37.