Vyšla kniha Průmyslová minulost, kreativní budoucnost?

Kniha Průmyslová minulost, kreativní budoucnost? Perspektivy průmyslového dědictví Podkrušnohoří se snaží poukázat na bohatou průmyslovou minulost Ústeckého kraje, popř. silně urbanizované oblasti Podkrušnohoří městy Klášterec nad Ohří a Děčín. Autorský tým vedl Vladan Hruška z katedry geografie Přírodovědecké fakulty, který koordinoval tým dalších spoluautorů z Fakulty sociálně ekonomické, Fakulty umění a designu, Filozofické fakulty a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Grafickou úpravu knihy zajistil absolvent ústecké Fakulty umění a designu Jiří Toman a text knihy doprovází bohatý fotografický materiál jiného zástupce této fakulty – Jiřího Dvořáka. Předkládaná se snaží popularizovat průmyslovou minulost kraje a zabývá se její rolí v budoucím rozvoji regionu.

HRUŠKA, Vladan a kol. (2022). Průmyslová minulost, kreativní budoucnost? Ústí nad Labem: PřF UJEP, 94 s.; ISBN 978-80-7561-379-0

Kniha ke stažení ve formátu pdf.

Další informace týkající se projektu Smart a průmyslového dědictví: (1), (2), (3), (4)