Inovace geograficky orientovaných studijních oborů s cílem zvýšit míru uplatnění absolventů na trhu práce

Evropský sociální fond, státní rozpočet ČR; CZ.1.07/2.2.00/07.0053 (2010–2012)
Řešitel: Mgr. Tomáš Oršulák, Ph.D. (UJEP)

Popis: Projekt je zaměřen na zvýšení míry uplatnění absolventů geograficky orientovaných studijních oborů na trhu práce prostřednictvím inovace studií zaměřených na územní plánování a regionální rozvoj o problematiku 3D modelování a virtuální realitu. Podkladem pro inovace je (a) analýza požadavků firem a institucí z praxe, které zaměstnávají absolventy geografických studijních oborů, a (b) analýza znalostí absolventů geografických studijních oborů. V rámci projektu dojde k modernizaci studijního zázemí, vyškolení lektorů, vzniknou studijní podklady a dojde k prvotní realizaci 4 inovovaných studijních kurzů v prostorách nově vytvořeného pracoviště žadatele -Centrum pro 3D modelování krajiny a virtuální realitu-. Do inovace studií se zapojí odborníci z praxe, proběhnou stáže studentů u potenciálních zaměstnavatelů. Výstava s výstupy projektu bude prezentovat projekt na veřejnosti. Vznikne metodický materiál o implementaci 3D modelování do geografických studií.