Geografové získali zvláštní ocenění Mapa roku 2023

Geografové Petr Trahorsch a Petr Meyer z centra GEOEDU, jež je součástí katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, získali prestižní ocenění od České kartografické společnosti. Při vyhlášení soutěže Mapa roku 2023 bylo Editovatelným obrysovým mapám z dílny GEOEDU uděleno zvláštní ocenění za praktickou a efektivní výukovou pomůcku. V minulosti soutěže se již stalo, že se vítězem stala kartografická díla, na nichž se podíleli někteří akademici z katedry geografie, ale jejichž primárním producentem byly jiné instituce. Toto je tedy historicky první ocenění z této soutěže, které putuje primárně na ústeckou katedru.

Centrum v posledních dvou letech vydalo již druhou sadu Editovatelných obrysových map světadílů, světa a Česka, která má za cíl usnadnit výuku (nejen) místopisných pojmů ve výuce geografie. Mapy jsou dostupné zdarma na webu centra, v sekci vzdělávání v geografii a v současnosti mají přes 1 700 stažení.